Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Gyermeki hozzáállás

Törvényt sért az, aki egy állásinterjún megkérdezi, hogy van-e gyermeked, illetve hogy mikor tervezel gyermeket vállalni.

A családi állapotod, személyes terveid nem tartoznak a főnöködre vagy egy HR-esre. Ezek az információk védett adatok. Nincsenek közvetlen összefüggésben a munkakörrel, ezért még rájuk kérdezni is tilos, hát még nyilatkozatra kötelezni a munkavállalót ezekkel kapcsolatban. Nem diszkriminálhatnak azért, mert nő vagy, hogy szülő vagy, vagy egyszer majd az szeretnél lenni. Ez az életed, az meg a munkád. Ne engedd, hogy összekeverjék a dolgokat. Ne engedd, hogy összekeverjenek.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, a témában aktív civil szervezet:

10 Tovább

Amikor magyarok kérték a befogadást

1956-ban az összes magyar menekültet befogadták a nyugati országok, ma Magyarország 10-ből 9 menedékkérőt elutasít.

A menedékkérők alig 2 százaléka kapja meg nálunk a nemzetközi védelmet, ehhez képest Európában átlagosan minden harmadik menekültügyi eljárás (35%) végződött pozitív döntéssel. A legtöbb kérelmet a magyar hatóság elutasítja, vagy mire elbírálják, a kérelmezők már nincsenek az országban.

Bár az utóbbi időben ugyan jelentősen megugrott a menedékkérők száma, de nagy részük nem nálunk akar élni, a beilleszkedés nehézségei miatt. Egyszerűen itt lépnek be az EU területére, de Magyarország számukra csak tranzitország, a céljuk Nyugat-Európa. Magyarországon egyébként is nagyon kevés külföldi él: ma mintegy 140.000 bevándorló él itt, akiknek négyötöde európai, jelentős részük magyar nemzetiségű, ők azok, akik munkavállalási, vállalkozási, oktatási céllal érkeztek Magyarországra.

Bővebben itt.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:

Amnesty Magyarország

Magyar Helsinki Bizottság

Szubjektív Értékek Alapítvány

4 Tovább

Életvégi döntések

Egy halálos beteg visszautasíthat életfenntartó beavatkozást.

A beteg szabadon eldöntheti, hogy igénybe veszi-e az egészségügyi ellátást, és milyen beavatkozások elvégzésébe egyezik bele. A passzív eutanázia lehetősége ( a beteg lemond az életét meghosszabbító gyógykezelésről), az önrendelkezéshez való jog alapesetben minden cselekvőképes embert megillet. Az életfenntartó, életmentő beavatkozásokat azonban csak az orvostudomány szerint is gyógyíthatatlan, rövid időn belül halálhoz vezető betegségeknél lehet visszautasítani. Erről írásban, vagy két tanú előtt szóban lehet rendelkezni, és egy orvosi bizottságnak is nyilatkoznia kell a betegség gyógyíthatatlanságáról. Az orvosi vizsgálat után a betegnek újra meg kell erősítenie, hogy visszautasítja a beavatkozást.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

A témában aktív civil szervezet:

Társaság a Szabadságjogokért

1 Tovább

Jogszerűtlen bírság?

Ha jogszerűtlen vagy túlzó helyszíni bírságot kapsz, nem vagy köteles aláírni azt, és nyolc napod van fellebbezni ellene.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért. (rajz: Merényi Dániel)

Ha viszont megbüntettek, és alá is írod a helyszíni bírságot, azzal elismered, hogy elkövetted a szabálysértést; ezután már nincs is jogod fellebbezni ellene. Ha van rá bizonyítékod, hogy nem követted el azt, amivel vádolnak, semmiképpen ne írd alá. Ilyenkor feljelentést tesznek ellened és a szabálysértési hatóság elé idézhetnek egy öt napon belüli időpontra. Ott kérheted, hogy mutassák meg az iratokat és a bizonyítékokat, kérdezhetsz, a bizonyítékaidat (tanú, irat, fotó, felvétel, stb.) felhasználhatod, ügyvédet vehetsz igénybe, megtámadhatod a határozatot. Az eljárás végén vagy büntetést szabnak ki, vagy megszüntetik az eljárást. Tudnod kell viszont, hogy az az ott kiszabható pénzbírság maximális összege magasabb, mint a helyszíni bírságé.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:

Magyar Helsinki Bizottság

A Város Mindenkié Csoport

Társaság a Szabadságjogokért

1 Tovább
1234
»

Tudtad-e?

blogavatar

Civil szervezetek a tudatos társadalomért. Az emberi jogi civil szervezetek összefogásával létrejött kezdeményezés elsődleges céljai az ismeretterjesztés és a figyelemfelhívás.